Soutěže v roce 2008

01.01.2009 00:00

Soutěže v roce 2008

Družstvo mužů se opět zapojilo do seriálu soutěží Podorlické ligy. V Houdkovicích 8.května jsme se umístili na 17.místě s časem 22,17. Ve Vrbici 11.května 3.místo. V Trnově za čas 20,11 jsme si připsali 5bodů za 10.místo.14.června v Rájci opět 10.místo a čas 21,55.

Mimo tyto závody jsme ještě úspěšně absolvovali okrskové cvičení na Hřibynách. Odtamtud si vezeme 1.místo

V červenci se již tradičně kluci zajeli podívat do Bílého Újezda na noční soutěž. Soutěž se běhá dvoukolově a výsledky určí součet obou dosažených časů. Protože se neběhá o body do žádné ligy,je to spíš taková oddechovka. Po prvním kole častolováci vedli s luxusním náskokem čtyř sekund. V druhém pokuse se ale štěstí trošku od našich odvrátilo. Vytlačená těsnící gumička během závodu udělala z proudaře spíše metaře,protože s takovým „koštětem“,které bylo k vidění, nebylo¨možné první místo uhájit .Na třetí to ale dalo.

Další soutěží 26.7.tentokrát PL,byly noční Tutleky. Do prudkého kopce za hasičskou zbrojnicí se sice podařilo doběhnout až na čáru nástřiku a terče nastříkat,ale byl z toho čas 35,95 a 9.místo. 23.8. ve Velichovkách na východočeské hasičské lize s týmem doplněným o závodníky z jiných nesoutěžících družstev čas na sklopné terče 22,36 a 16.místo. Další soutěže jsou na nástřikové terče.30.8. PL ve Výravě čas 24,08 a 3.místo.6.9. PL v Dobrušce čas 26,28 a 7.místo.7.9. PL v Pšánkách(HK) dvoukolová soutěž,kdy se počítá lepší pokus. V prvním pokusu 24,57 , v druhém 21,93 ale je to až 9.místo. 20.9.  PL Opočno. Soutěž probíhá na náměstí před radnicí. Ve velké zimě je to ukázka nepovedených pokusů od všech družstev. Čas 28,15 a 5.místo v základním kole,ve finále 3.místo. PL Častolovice,poslední soutěž celého ročníku 2008. Domácí obsazují až 8.místo s časem 27,82.Vzhledem k pořadatelským povinnostem to je místo poměrně slušné. Kluci udrželi celkově 3.místo v Podorlické lize a zaznamenali tak nejlepší výsledek v celé historii ligy.

Memoriál Mirka Frýdy

V sobotu 27.9. se na sokolské zahradě uskutečnil poslední závod Podorlické ligy v požárním útoku družstev mužů a žen v roce 2008.

Za slunného počasí se na závodní dráze(podle vyjádření závodníku skvěle připravené)představilo 15.družstev mužů,6.kolektivů žen a mládežnické družstvo z polských Kondratowic. Jak je již psáno na jiném místě,domácím jejich pokus moc nevyšel,přesto ale předvedli solidní koukatelný pokus. Vítězství v memoriálu a pohár si odvezli muži z Dolního Přímu(HK),v ženách to bylo družstvo Lodína(HK).

Finálová část o „Putovní pohár starosty obce Častolovice“určila vítěze následovně. V mužích si pohár odvezli Tutleky(RK),v ženách hasičky z Vrbice(RK).