Svolávací systém

Svolávací systém slouží členům jednotky k vyrozumění  v případě vyhlášení poplachu. Systém, který jednotka využívá  pracuje na principu GSM brány, která rozesílá SMS zprávy hasičům na mobilní telefony a zároveň spustí  mechanické rotační sirény.

Svolávací systémy

Svolávač Utrasac

Starší provedení svolávače. Pracuje na principu přenosu signálu pomocí analogových radiostanic. Výhodou tohoto svolávače byla  možnost změny signálu sirény ( dříve bylo několik typů signálů - radiační poplach, chemický poplach,....).  V dnešní době je ponechán jako záložní systém.

GSM svolávač GS - 10

Zařízení bylo navrženo pro potřeby Hasičského záchranného sboru, jako místní GSM komunikační jednotka se sbory dobrovolných hasičů. Zasláním jedné SMS zprávy s textem události z operačního střediska Hasičského záchranného sboru je možné vyhlásit jednotce sboru dobrovolných hasičů...