Historická technika

Ruční čtyřkolová stříkačka Smekal

Ruční čtyřkolová stříkačka Smekal. Rok výroby 1874. Později byla stříkačka vystavena ve vestibulu firmy Motokov a.s. v Praze. Její další osud nám bohužel není znám.

Čtyřkolová koněspřežná stříkačka R. A. Smekal

Čtyřkolová koněspřežná stříkačka R. A. Smekal. Rok výroby 1897. Stříkačka je i nadále v majetku sboru. Roku 1927 byla tato stříkačka přestavěna na motorovou. Stříkačka je plně funkční. Foto detailů následuje:

PS - 16

Přívěsná požární stříkačka PS 16. K dnešnímu dni nepojízdná, sbor uvažuje o její generální opravě. v současné době je stříkačka v Lipovce,kde se začíná budovat hasičské muzeum.

Tatra - 805

Dopravní automobil Tatra 805 (Kačena). Vyrobena v roce 1958. Automobil byl krátce v majetku Sboru dobrovolných hasičů obce Hřibiny - Ledská a později odprodán soukromému sběrateli.

Přívěsná požární stříkačka PS 8

Přívěsná požární stříkačka PS 8.Požární stříkačka je nadále funkční. Přívěs byl nahrazen novým typem.

Praga PV3S

Speciálně upravený dopravní automobil DA 12 na podvozku Praga V3S. Odkoupeno od dřívějších Lidových milicí. Vozidlo již není majetkem sboru a bylo v roce 2003 prodáno do obce Kunvald.Poslední velká akce tohoto vozidla v Častolovicích byly povodně 2002 v Dolních Beřkovicích...

DA 12 L1Z AVIA 30

Dopravní automobil DA 12 AVIA 30. Rok výroby 1981. Vozidlo bylo zakoupeno díky pochopení zastupitelstva obce v solidním stavu v roce 2003. Drobné opravy provedli svépomocí členové výjezdové jednotky. Vozidlo sloužilo k dopravě požárního družstva 1+9 s příslušenstvím.