Mezinárodní spolupráce s polskými hasiči

Městys Častolovice v roce 2007 zahájil mezinárodní spolupráci s polským městem Kondratowice. Tato spolupráce probíhá jak na úrovni obecních úřadů, tak i na úrovni spolků. V Častolovicích se svými polskými protějšky spolupracují základní škola, fotbalisté, rybáři a hasiči.

Partnerské město Kondratowice

Nachází se cca 80 km od hraničního přechodu Náchod – Běloves, ve vojvodství Dolnoslezkém, okrese Střelínském.

Sbor dobrovolných hasičů obce Častolovice rozvíjí spolupráci se svými polskými kolegy jak na úrovni soutěží v požárním sportu, tak i v poznávání partnerských regionů.

Operační program přeshraniční spolupráce Česká republika - Polská republika 2007–2013 navazuje na Program Iniciativy Společenství Interreg IIIA Česká republika – Polská republika, který probíhal v letech 2004-2006.

V roce  2005 vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj zastoupené Euroregionem Pomezí Čech, Moravy a Kladska - Euroregionem Glacensis, jako správcem a Regional Development Agency Rychnov nad Kněžnou, jako Administrátorem pro program INTERREG IIIA Fond mikroprojektů v regionu Glacensis.